Kultura organizacyjna w samozarządzaniu – Turkusowe Śniadanie z Dyskusją

Jedna definicji kultury organizacyjnej mówi, że jest sposób, w jaki my to tutaj robimy (T. Deal, A. Kennedy). Natomiast jak to wygląda w samozarządzających się organizacjach, będziecie mogli się dowiedzieć już na najbliższym turkusowym śniadaniu organizowanym przez TŚ Kraków. Nasi wspaniali goście – Paulina Koperska, Aneta Pisarska, Paweł Brodziński i Andrzej Woroszyło – będą mieli przyjemność podzielić się swoimi doświadczeniami oraz opowiedzieć o tym, co wyróżnia i jak charakteryzuje się kultura organizacji opartych na samozarządzaniu. Spotkanie odbędzie się w formie debaty, więc możecie oczekiwać dużych emocji i gorącej dyskusji.

Poniżej krótka informacja o uczestnikach debaty:

Paulina Koperska – jest ogrodniczką, wykształconą jak pielęgnować rośliny, teraz przenosi to podejście do firm i edukacji, pomagając w tworzeniu przestrzeni do rozkwitu talentów ludzi. Fascynuje ją moc podejść opartych np. o socjokrację, łączących mądrość inżynierów i pradawne zwyczaje by tworzyć harmonijne i efektywne organizacje, dbające o społeczności i zachowanie dziedzictwa natury.

Paweł Brodziński – Przynieś, Wynieś, Pozamiataj w Lunarze, który jest firmą bez managerów. Lunar funkcjonuje w warunkach radykalnej autonomii i radykalnej transparentności. I mają się dobrze 🙂

Aneta Pisarska – pasjonatka tematyki budowania relacji ze współpracownikami, organizacji opartych na samozarządzających się zespołach, podmiotowości, autonomii i spełnienia w miejscu pracy; autorka publikacji z w/w wymienionego obszaru; doktor nauk ekonomicznych (absolwentka Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu); adiunkt badawczo-dydaktyczny w Akademii Kaliskiej im. Prezydenta Stanisława Wojciechowskiego w Kaliszu.

Andrzej Woroszyło – Praktyk – 30 lat doświadczenia w różnych rolach i różnych branżach. Wspiera organizacje w transformacji i adaptacji (zmiana). Zawodowy „Wspieracz” (wspieranie ludzi i organizacji), „Sklejacz” (sklejanie zespołów), „Ułatwiacz” (ułatwianie działań). Jednym słowem „Zespołowy Ogrodnik” – tworzy środowiska do skutecznego, efektywnego i wartościowego działania zespołów. Zwolennik podejścia humanistycznego w zarządzaniu. Nastawiony bardziej na „Leadership By Values” niż na „Management By Objectives”. Fan „zarządzania celami” i 3-ech powiązanych pytań „Why? How? What?”. Przeciwnik „zarządzania ludźmi” (tu wspieramy, a nie zarządzamy; „ludzie to nie zasoby”).
Dodatkowo od 2018 roku lider i członek nieformalnej grupy Turkusowych Aktywistów w Łodzi (grupa osób wspierająca organizację Turkusowych Śniadań w Łodzi – „Turkus Realny”, „odczarowywanie” Turkusu). LinkedIn: https://www.linkedin.com/in/andrzej-woroszylo-92199a/

Śniadanie moderuje Anna Kryczka

Wybrane momenty

Polecone książki

  1. The Culture Map Breaking Through the Invisible Boundaries of Global Business
    By: Erin Meyer
  2. The Art of Action How Leaders Close the Gaps Between Plans, Actions and Results
    By: Stephen Bungay

Jak można „pracować inaczej”?

Sprawdź:

Dlaczego turkus działa?