Jak świadomie kreować kulturę organizacyjną? Case study Dorota Kulka, Sente

Temat: Jak świadomie kreować kulturę organizacyjną?

czyli:

Jak Sente świadomie kreuje kulturę organizacyjną – „Kultura organizacyjna zjada strategię na śniadanie”.

Kultura organizacyjna w świadomej organizacji staje się w dzisiejszych warunkach zmiennego, wymagającego rynku konieczna do wygrania na konkurującym rynku. Najważniejszym w podejściu staje się zmiana myślenia. Kultura organizacyjna to nie termin, którym posługują się HRowcy w mglisty sposób, aby przyciągnąć uwagę kandydatów na rynku pracy. To nie termin używany na zjawisko zastane w organizacji. Kultura organizacyjna to czynnik sukcesu, na który mamy realny wpływ. Dlatego to od nas Zarządów, Menedżerów, HRów, Zespołów, ludzi pracujących w firmach zależy jak będziemy kształtować tą kulturę.

Na przykładzie Sente przedstawię TRANSFORMACJĘ kultury organizacyjnej. Od czego zaczęliśmy, gdzie jesteśmy, jakie widzimy wyzwania oraz przede wszystkim jakie przekonania zaprowadziły nas do tego miejsca. Wykorzystując Teorię Poziomów Wartości Clare W. Gravesa i Dynamiki Spiralnej jak rozwijamy się jako grupa, jak jako organizacja zmieniamy się korzystając świadomie z możliwych kierunków. Omówię jak samodzielnie, bazując na narzędziach VelueMach przeprowadziliśmy (a raczej nadal przeprowadzamy) zmianę kulturową. 

O firmie: Sente

Sente to firma założona w 2000 roku. Specjalizujemy się w projektowaniu i wdrażaniu dedykowanych rozwiązań IT, wspierających przedsiębiorstwa działające w unikalnym modelu biznesowym. Wspieramy firmy handlowe, produkcyjne i usługowe, tworząc rozwiązania ERP, WMS, POS, CRM i MRP. Tworzymy je w oparciu o Teneum X – autorski system, pozwalający na integrację wszystkich procesów biznesowych firmy oraz zwinne zarządzanie zadaniami, przepływem pracy i zdarzeniami nietypowymi. Dziś posiadamy ponad 100 wdrożonych projektów biznesowych i systematycznie się rozwijamy. 

Mówca: Dorota Kulka 

Jako menedżer zespołu HR pracujący w firmie od 2016 współpracuję z zespołami, w tym z Zespołem Zarządzającym (potocznie zwanym Zarządem :)) na poziomie zarówno strategicznym, operacyjnym, jaki i merytorycznym. Razem dbamy o to, aby praca przynosiła efekty i była satysfakcjonująca oraz każdy mógł realizować swój potencjał przyczyniając się do wzrostu firmy.

Nagranie

Bądź na bieżąco

Zapraszamy Cię na dodania wydarzenia na stałe do Twojego kalendarza.
Dzięki temu już zawsze będziesz pamiętać o turkusowym śniadaniu!
Przydatne linki:

  1. Jak dodać wydarzenie do kalendarza?
  2. Newsletter
  3. Jak zadawać pytania mówcy na żywo?
  4. Jeszcze raz… o co chodzi z turkusem? (FAQ)