Szkoła w turkusie, Agnieszka Orlicz-Błońska

INFO O PRELEGENTCE: Agnieszka Orlicz-Błońska, współzałożycielka Prywatnej Szkoły i Przedszkola Jagiellończyk w Kaliszu. Z wykształcenia pedagog, z zawodu bizneswomen.
Doświadczenie menadżerskie zdobywała w Wielkiej Brytanii, a od 2014 roku jest m.in. prezesem Szkoły Jagiellończyk spółki z. o.o. organizacji pożytku publicznego.
Jej motto: „Wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobić i przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da i on właśnie to robi” Albert Einstein.

O CZYM BĘDZIE MOWA: W Polsce liczba niepublicznych szkół rośnie z roku na rok, według danych raportu OurKids od 2014 roku do 2018 roku liczba ta wzrosła o 17,15%, a liczba uczęszczających do nich uczniów zwiększyła się o 29,73% [źródło: www.ourkids.net/pl/niepubliczne-szkoly.php#maincontent]. Ma to związek m.in. ze słabą kondycją szkolnictwa publicznego, ale także coraz większą świadomością rodziców na temat zalet niepublicznej edukacji oraz rosnącą zamożnością naszego społeczeństwa. Należy jednak zadać sobie pytanie o to, co tak naprawdę przesądza o rosnącej popularności szkół niepublicznych i czy ma to jakiś związek z turkusem? Jak wygląda organizacja prywatnej szkoły od wewnątrz, kto i jak w niej pracuje oraz na ile w niej firmy, a na ile organizacji pożytku publicznego?

Prezentacja szkoły

Nagranie na YT

Nagranie jest dostępne na naszym kanale YT pod tym adresem.